Кількість
|
Вартість
|
||
|
УЗО - це пристрій захисного відключення, який вимикає подачу електроенергії при виникненні витоку струму з провідника в навколишнє середовище. Витік може спричинити багато причин: пошкодження ізоляції проводу, неякісна скрутка кабелю, потрапляння вологи на оголений провідник, поломка техніки при роботі і багато іншого. Виникає ризик ураження електричним струмом.
Що робить УЗО? Прилад постійно аналізує, скільки струму надійшло в підконтрольну йому мережу, і скільки струму повернулося. Як тільки він ідентифікує різницю, він відключить електромережу. Людина відчує тільки невеликий щипок, замість солідного удару, який у багатьох випадках може привести до летального результату.
Скільки УЗО ставити на квартиру? Зазвичай на квартиру ставлять кілька приладів. Для початку потрібно розбити всі точки на кілька груп. Можна підключити окремо ванну кімнату, кухню, розетки і освітлення. Рекомендують врахувати, що якщо прилад спрацював, то відключена лінія буде без електрики деякий час, поки електрик не усуне причину витоку. У такому випадку при підключенні всій кухні на одне реле, холодильник буде розморожуватись, поки будуть шукати пошкодження лінії. Такі ж проблеми можуть виникнути при використанні одного УЗО на всю квартиру, тут при спрацьовуванні є шанс залишитися взагалі без світла.
Що означає показник mA в маркуванні УЗО? Він вказує, скільком міліампер дозволено витекти в навколишнє середовище при витоку. Він може бути від 10 міліампер (10mA) до 500 міліампер (500mA). Правила ПУЕ рекомендують не більше 30mA для квартири, більші номінали використовують на промислових підприємствах.
Який бренд УЗО вибрати? Тут все залежить від особистих переваг і гаманця. Більш бюджетні моделі належать брендам CHINT, E.NEXT, ІЕК, якщо є можливість, можна зупинитися на моделях брендів Hager, Schrack, ABB, Eaton, Schneider Electric.